Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 

SİPARİŞ

 

Nasıl sipariş verebilirim?

 

Dükkanium’dan satın almak istediğiniz ürün ya da ürünleri ürüne özel değişkenleri (beden, numara, renk, materyal, hacim, ağırlık vb.) seçtikten sonra sepetinize ekleyin. 


Satın almak istediğiniz tüm ürünleri sepetinize ekledikten sonra “Sepetim - Sepete Git” butonuna tıklayarak “Sepet” ekranına ulaşırsınız.


Sepetinizdeki ürünleri kontrol ettikten sonra eğer sepetinize başka ürünler de eklemek isterseniz "Alışverişe Devam Et" butonuna tıklayabilirsiniz. Satın alma işlemini devam ettirmek için "Satın Al" butonuna tıklayarak "Adres" ekranına ulaşırsınız.

 

Adres ekranında teslimat ve fatura adresleriniz ile ilgili gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayarak "Ödeme" ekranına ulaşırsınız.

 

Sunulan ödeme yöntemlerinden size uygun olanı seçtikten sonra ödeme yöntemi tercihinize göre açılacak zorunlu alanları doldurmanızın ardından “Devam Et” butonuna tıklayarak “Onay” ekranına ulaşırsınız.


Siparişinizi tamamlamak için "KVKK Sözleşmesi"ni, “Ön Bilgilendirme Formu” ve “Mesafeli Satış Sözleşmesi”ni okuduğunuzu belirten kutucukları işaretledikten sonra “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayabilirsiniz.


Siparişiniz başarılı bir şekilde tamamlandığında sistem tarafından bir sipariş kodu verilir.

 

Sipariş verirken nelere dikkat etmeliyim?

 

Dükkanium’dan vereceğiniz siparişlerin adresinize zamanında ulaştırılabilmesi için teslimat ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.


Teslimat adresinizi eksiksiz olarak yazmaya özen gösteriniz. Fatura bilgileri, faturalama işleminden sonra değiştirilemediği için fatura bilgilerinizin doğruluğu konusunda emin olmadan siparişinizi onaylamayınız.

 

Sipariş kodumu nasıl öğrenebilirim?

 

Sipariş kodu, onay ekranında otomatik olarak oluşturulur ve görüntülenir. Ayrıca kayıtlı e-mail adresinize gönderilen sipariş onay e-mailinden veya “Hesabım - Profilim - Sipariş Listesi” sayfasından da ulaşabilirsiniz.

 

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

 

Dukkanium.com’dan vermiş olduğunuz siparişlerinizin teslimat adresini, siparişiniz taşıyıcı firmaya teslim edilmeden önce müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurarak değiştirebilirsiniz.

 

Siparişim neden iptal edildi?

 

Sipariş verdiğiniz ürün ya da ürünlerin tedarik edilememesi durumunda ya da Havale/EFT ödeme yöntemi ile verilen siparişlerinizin ödemesinin 3 iş günü içerisinde hesaplarımızda görünmemesi durumunda siparişiniz iptal edilebilir.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

 

Siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce üye sayfasında yer alan Hesabım - Profilim - Sipariş Listesi sekmesinde bulunan "İptal" butonu ile sipariş iptali taleplerinizi iletebilirsiniz.

Eğer üye olmadan alışveriş gerçekleştirdiyseniz İptal/İade Talep Formu'nda gerekli alanları doldurarak veya 0 212 610 33 33 telefon numarası üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek sipariş iptali talebinizi iletebilirsiniz. 

 

Üye olmadan sipariş verebilir miyim?

 

Dükkanium’dan sipariş verebilmek için üye olmak zorunda değilsiniz.

 

Müşteri temsilcisi aracılığıyla sipariş verebilir miyim?

 

Siparişlerinizi sadece dukkanium.com web sitemizden ya da Dükkanium mobil uygulamamız üzerinden verebilirsiniz.

 

Satın alacağım ürünün teslimat süresini öğrenebilir miyim?

 

Dükkanium’da ürün sayfasında bulunan rozetler aracılığıyla ürünlerinizin ne zaman kargoya teslim edileceğini öğrenebilirsiniz.

 

Siparişim hasarlı gelirse ne yapmalıyım?

 

Dükkanium’da satılan bütün ürünler, tedarik edilirken ve taşıyıcı firmaya teslim edilmek üzere paketlenirken kontrolden geçer. Bu yüzden satın aldığınız ürünlerin hasarlı olarak kargoya teslim edilme olasılığı yoktur. Buna rağmen niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında hasar oluşabilir. Böyle bir durumda siparişiniz taşıyıcı firma personeli tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış paketinde hasar olup olmadığını kontrol edin ve eğer bir hasar tespit ederseniz “Hasar Tespit Tutanağı” düzenletin.


Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken taşıyıcı firma personelinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve iptal/iade talebinizin reddedilmesine neden olur. Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için hasarlı ürünü teslimatı gerçekleştiren taşıyıcı firmayla geri gönderin. Taşıyıcı firma personelinin “Hasar Tespit Tutanağı” düzenlemekten kaçınması halinde ürünü teslim almadan iade edebilir veya kargo şubesinde kontrol ederek üründe herhangi bir hasar yoksa teslim alabilirsiniz.

 

ÖDEME

 

Hangi yöntemlerle ödeme yapabilirim?

 

Dükkanium’dan vereceğiniz siparişleri Havale/EFT, banka kartı ya da kredi kartı yöntemlerini kullanarak gerçekleştirebilir, dilerseniz kredi kartına taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca “1 TL – 5.000 TL” arasında vereceğiniz siparişlerde kapıda nakit veya kredi kartı ile ödemeyi de tercih edebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğini tercih etmeniz durumunda kargo taşıma bedeline ek olarak “kapıda ödeme hizmeti bedeli” sipariş tutarınıza eklenecektir.

 

Her kredi kartına taksit yapabilir miyim?

 

Dukkanium.com’dan yapacağınız alışverişlerde tüm bankaların kredi kartları ile tek çekim ödeme gerçekleştirebilir, aşağıdaki bankaların kredi kartlarını ise taksitli alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. 

 

 • Yapı Kredi Bankası / Worldcard           12 taksit
 • Türkiye İş Bankası / Maximum Kart     12 taksit
 • Garanti Bankası / Bonus Card             12 taksit
 • HalkBank / Paraf Kart                        12 taksit
 • HSBC Bankası / Advantage Card         12 taksit
 • QNB Finansbank / Card Finans           12 taksit
 • Akbank / Axess                                 12 taksit
 • Ziraat Bankası / Bankkart                   12 taksit
 • Kuveyt Türk / Sağlam Kart                 12 taksit

 

Havale/EFT ile nasıl ödeme yapabilirim?

 

Dükkanium’dan yapacağınız alışverişlerinizde Havale/EFT ödeme yöntemini kullanmayı tercih etmeniz durumunda sipariş sonunda sistem tarafından otomatik olarak verilecek sipariş kodunu ödeme açıklamasına yazmanız gerekmektedir. Sipariş tutarı ile ödeme tutarı birebir aynı olmalıdır. Eğer birden fazla siparişinizi havale/EFT yöntemi ile ödemek isterseniz her bir sipariş için ayrı Havale/EFT işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Havale/EFT ödeme seçeneği ile yapılan alışverişlerde ödemenin 3 iş günü içerisinde hesaplarımıza ulaşmaması durumunda siparişiniz iptal konumuna alınacaktır. Havale/EFT işlemleri için banka bilgilerimiz;

 

QNB FİNANSBANK

IBAN                    TR03 0011 1000 0000 0101 5283 17

HESAP İSMİ        DÜKKANİUM ELEKTRONİK HİZMETLER VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

ŞUBE KODU       03663

HESAP NO          101528317

 

Kredi kartıyla alışveriş yaparken güvende miyim?

 

Dukkanium.com kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en güncel güvenlik altyapısını ve en iyi servis sağlayıcılarını kullanmaktadır. Kişisel bilgilerinizi gireceğiniz her sayfada tarayıcınızın adres çubuğunda bir kilit sembolü (SSL) bulunmaktadır. Bu sembol, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin garantisidir. Ayrıca Dükkanium’dan yapacağınız tüm alışverişlerde SSL Güvenlik Sertifikası, 3D Secure servisleri gibi yüksek güvenlik standartları geçerlidir. Dukkanium.com PCI DSS Level 1 sertifikası aracılığıyla güvenli alışveriş imkanı sunar.

 

PCI DSS nedir?

 

PCI (Payment Card Industry) veri güvenliği standartları, aralarında American Express, MasterCard, Visa gibi üyeleri bulunan bir konsey (PCI SSC) tarafından kart ve kart sahibi bilgilerini korumak amacıyla belirlenmiş teknik ve operasyonel gerekliliklerdir. Standartlar, kredi kartı ile ödeme kabul eden tüm işletmeleri bağlar. Standartlarla uyumluluk ise yine konseyi oluşturan şirketler tarafından zorunlu tutulmuştur. Level 1 seviyesinde sertifikaya sahip olan şirketler, düzenli olarak yerinde denetime tabii tutulmaktadır.

 

3D Secure nedir?

 

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. Online alışverişlerde şifre ile kredi kartı onaylama prosedürü olarak da bilinir. Visa kredi kartları için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard kredi kartları için kullanılan uygulamasına ise “SecureCode” adı verilir.


3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için kart sahibinin yapılan işlemi, sistemde kayıtlı olan cep telefonuna banka tarafından gönderilen özel bir şifre ile onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreniz sadece size ulaşacağından internet ortamında güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

 

Kredi kartımda biriken puanları kullanarak alışveriş yapabilir miyim?

 

Kredi kartında biriken chip para, parapuan gibi kazanımlarınızı dukkanium.com'da kullanma şansınız bulunmamaktadır.

 

Ürün iadesi / sipariş iptali durumunda paramı ne zaman geri alabilirim?

 

Dükkanium’dan satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde iade koşulları dahilinde kolayca iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri üye sayfasında yer alan Hesabım - Profilim - Sipariş Listesi sekmesinde bulunan Arıza/İade Formu'nun doldurulmasını takiben teslim aldığınız taşıyıcı firma ile Dükkanium’a ulaştırabilirsiniz. İade talep edilen ürün/ürünlerin incelenmesinin ardından iade onay/red bilgisi müşteri temsilcilerimiz tarafından iletilecektir.

 

Siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce üye sayfasında yer alan Hesabım - Profilim - Sipariş Listesi sekmesinde bulunan "İptal" butonu ile sipariş iptali taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

Eğer üye olmadan alışveriş gerçekleştirdiyseniz İptal/İade Talep Formu'nda gerekli alanları doldurarak veya 0 212 610 33 33 telefon numarası üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek sipariş iptali talebinizi iletebilirsiniz. İade taleplerinizi de aynı form üzerinden Dükkanium'a iletebilirsiniz.

 

Ödemiş olduğunuz ürün bedeli, ürün inceleme sürecinin tamamlanmasının ardından iade talebinizin onaylanması durumunda siparişinizin ödemesini gerçekleştirdiğiniz yöntem aracılığıyla (kapıda ödeme yönteminde müşteri temsilcilerimize bildireceğiniz iban numaranıza), iptal taleplerinizde ise talebinizin onaylanmasını takiben 1-15 gün içerisinde iade edilecektir.

 

İade/iptal işleminin hesabınıza/kartınıza yansıma süresi bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

İPTAL / İADE

 

Siparişimi nasıl iptal/iade edebilirim?

 

Dükkanium’dan satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde iade koşulları dahilinde kolayca iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri üye sayfasında yer alan Hesabım - Profilim - Sipariş Listesi sekmesinde bulunan Arıza/İade Formu'nun doldurulmasını takiben teslim aldığınız taşıyıcı firma ile Dükkanium’a ulaştırabilirsiniz. İade talep edilen ürün/ürünlerin incelenmesinin ardından iade onay/red bilgisi müşteri temsilcilerimiz tarafından iletilecektir.

 

Dukkanium.com’dan vermiş olduğunuz siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce üye sayfasında yer alan Hesabım - Profilim - Sipariş Listesi sekmesinde bulunan "İptal" butonu ile sipariş iptali taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

Eğer üye olmadan alışveriş gerçekleştirdiyseniz İptal/İade Talep Formu'nda gerekli alanları doldurarak veya 0 212 610 33 33 telefon numarası üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek sipariş iptali talebinizi iletebilirsiniz. İade taleplerinizi de aynı form üzerinden Dükkanium'a iletebilirsiniz.

 

İptal etmek istediğiniz siparişiniz taşıyıcı firmaya teslim edilmiş ise ürün iade süreçlerini takip edebilirsiniz.

 

İade koşulları nelerdir?

 

Dükkanium'dan satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde iade koşulları dahilinde kolayca iade edebilirsiniz.  

 

İade işlemlerinin yapılabilmesi için iade ürünün gönderildiği kargo poşetinin üzerine ya da içine sipariş kodunun yazılması gerekmektedir.

 

İade edilecek ürünlerin faturası, kutusu, ambalajı, varsa tüm standart aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. 

 

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir. Siparişiniz ile kazandığınız hediye çeki, indirim kuponu vb. kampanyalar iade işlemi ile birlikte geçersiz olacaktır.

Cayma hakkı nedir?

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslim tarihini takiben, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın gerçekleştiği günden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.

 

 • Cayma hakkı nasıl kullanılır?

 

Dükkanium, alıcının talebini aldıktan sonra ürünü iade alıp ürün bedelini ve varsa nakliye masrafları dahil tüm ücretleri alıcıya hiçbir masraf yansıtmaksızın iade etmek ve iade kargo ücretini ödemekle mükelleftir.

 

 • Cayma hakkı hangi ürünlerde geçerli değildir?

 

14 gün içerisinde dukkanium.com’a iade talebinde bulunsanız dahi iadesi mümkün olmayan ürünler aşağıda belirtilmiştir.

 

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan ürünler,

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler,

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerden; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar,

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

e) Ürünün tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeler,

f) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

 

 • Cayma hakkı sürecinde iade ettiğim ürünün kargo ücreti kime aittir?

 

Cayma hakkı kapsamındaki ürün iadelerinde kargo ücreti Dükkanium’a aittir. Alıcıların, ürünleri kişisel nedenlerle iade etmeleri durumunda bile kargo ücreti ödemeksizin ürünleri iade etme hakları vardır. Bununla birlikte ön bilgilendirme formunda belirtilmiş olan ve Dükkanium’un anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücreti alıcıya aittir.

 

 • Ürüne zarar gelmesi halinde cayma hakkı geçerli midir?

 

Mevzuat gereğince, cayma süresi içerisinde alıcı ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Olağan dışı kullanımdan dolayı oluşacak bozulmalardan ise alıcı sorumlu olacaktır ve bu durumda Dükkanium iadeyi onaylamayabilir.

 

 • Kullanılan ürün iade edilebilir mi?

 

Ürünün ambalajının açılması, denenmesi, ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkını ortadan kaldırmaz. Alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde cayma hakkını kullanılamaz.

 

 • Elektronik ürünlerde cayma hakkı nasıl kullanılır?

 

Dükkanium’dan satın alınan elektronik ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için ürünün, orijinal kutusuna zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekir. Aksi takdirde iade talebi kabul edilmeyecektir.

 

Kurulumu yetkili servis tarafından gerçekleştirilen ürünler için yetkili servis haricinde kutunun açılması veya kurulumunun servis haricinde yapılması durumunda iade alınmamaktadır. Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı doldurtmanız gereklidir. Tutanağı aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Satın alınan cep telefonuna sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz ikinci el statüsüne geçmektedir. İlgili mevzuat gereği cayma hakkı kapsamında ""ürünün satılabilir özelliğinin kaybolmaması"" gerekmektedir. Bu nedenle de sim kart takılan veya WiFi ile bağlantı kurulan ürünlerin iadesi cayma hakkı kapsamında gerçekleştirilememektedir.

 

TESLİMAT / KARGO

 

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

 

Hafta içi 12:00’ye kadar vermiş olduğunuz siparişler, ürün/ürünler stokta mevcut ise siparişiniz hazırlanarak, faturalandırma işlemleri tamamlanır ve takiben aynı gün taşıyıcı firmaya teslim edilir. Hafta içi 12:00’den sonra vermiş olduğunuz siparişler ise ertesi gün taşıyıcı firmaya teslim edilir. Cuma günü 12:00’den Pazartesi 12:00’a kadar verilen siparişler Pazartesi günü taşıyıcı firmaya teslim edilerek adresinize gönderilir. Sipariş vermiş olduğunuz ürün/ürünler eğer stokta mevcut değil ise tedarik süreci başlar, mümkün olan en hızlı şekilde tedarik süreci tamamlanarak faturanız düzenlenir ve takiben kargo firmasına teslim edilir. Ürünlerin tahmini tedarik süreleri ürün sayfasında yer alan rozetler aracılığıyla belirtilmektedir.

 

Ürün/ürünlerim ne zaman gelir?

 

Ürün/ürünleriniz kargo firmasına teslim edildikten sonra teslimatın yapılacağı adrese bağlı olarak normal koşullarda 1-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Belirtilen teslim süresi bilgisi kargo firmaları ile yapılan anlaşmalarımız ve geçmiş teslimat performanslarına göre yaklaşık olarak hesaplanmış bir tarihtir. Kargo firmalarından kaynaklanan gecikmelerden Dükkanium sorumlu değildir.

 

 Siparişlerimi nasıl takip edebilirim?

 

Vermiş olduğunuz siparişlerinizi dukkanium.com ana sayfasında yer alan “Sipariş Takibi” menüsünden ya da “Hesabım - Sipariş Takibi” sayfasından kolayca takip edebilirsiniz.

 

Başlıca Sipariş Durumları

 

Bekleyen Sipariş – Siparişiniz Dükkanium’a ulaştığı anda “Bekleyen Sipariş” durumuna geçer ve en hızlı sürede işlemler tamamlanarak ürün/ürünler tarafınıza sevk edilir.

Hazırlanıyor – Sipariş ettiğiniz ürün/ürünler stokta mevcutsa siparişiniz “Hazırlanıyor” durumunda görünür.

Kargoda – Ürün/ürünleriniz hazırlandıktan sonra adresinize sevk edilmek üzere taşıyıcı firmaya teslim edilerek siparişiniz “Kargoda” durumuna geçer.

Temin Ediliyor – Siparişinizde yer alan ürün/ürünler stokta mevcut değil ise tedarik süreci başlar ve siparişiniz “temin ediliyor” durumuna geçer. En hızlı şekilde ürünlerin tedariki sağlanarak tarafınıza sevk edilir.

 

Teslimat sırasında adreste bulunamazsam ne yapmalıyım?

 

Taşıyıcı firma personeli teslimat sırasında adresinizde sizi bulamazsa kargoyu teslimat şubesine geri götürür. Bu durumda siparişinizi kargo şubesinden teslim almanız gerekmektedir. Teslim alınmadığı için kargo şubesinde bekletilen gönderiler 1-3 iş günü içerisinde Dukkanium’a geri iade edilir.

 

Siparişim yanlış kişiye/adrese teslim edilirse ne yapmalıyım?

 

Eğer siparişiniz belirttiğiniz adres/kişiden farklı bir adres/kişiye teslim edildiyse dukkanium.com müşteri temsilcileri ile iletişim kurarak sorunun çözümü ile ilgili süreci takip edebilirsiniz.

 

Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

 

Vermiş olduğunuz siparişi mutlaka taşıyıcı firma personelinin yanında kontrol ediniz. Taşıyıcı firma personeline kutu/kolide hasar var ise “Hasar Tespit Tutanağı”, kutuda hasar yok ancak üründe hasar var ise “Durum Tespit Tutanağı” düzenletmeniz gerekmektedir. Beyaz eşya, televizyon, mobilya, elektronik vb. kurulumu yetkili servis tarafından yapılması gereken siparişlerinizde paket yetkili servis gelmeden açılmamalıdır. Aksi takdirde iptal/iade talepleriniz kabul edilmeyecektir.

 

Adresime yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl teslim alabilirim?

 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması genelde Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadır. Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa ilgili yer “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde teslimat yapılır. Sitemizde belirtilen ürün teslimat süreci il ve ilçe merkezleri için geçerlidir. İl ve ilçe merkezleri ile mobil bölgenin dışında kalan noktalara teslimat yapılamaz.

 

Siparişimdeki ürünler aynı anda teslim edilebilir mi?

 

Dukkanium.com’dan vermiş olduğunuz siparişin içerisindeki tüm ürünler, teslimat adresinize bağlı kalmanıza neden olmamak için tek seferde teslim edilmektedir. Böylelikle online sipariş verirken kazandığınız vakti siparişinizi teslim alma aşamasında kaybetmeniz önlenmektedir. Doğrudan tedarikçiden teslim edilen beyaz eşya, televizyon, mobilya vb. ürünler istisna kapsamındadır.

 

ÜYE / ÜYELİK

 

Dükkanium’dan alışveriş yapmak için üye olmak zorunda mıyım?

 

Dukkanium.com’dan alışveriş yapabilmek için üye olmanız gerekmemektedir. Ancak üyelik avantajlarından yararlanabilmek ve alışverişlerinizden parapuan kazanabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

 

Dükkanium’a üye olmanın avantajları nelerdir?

 

Dukkanium.com’a üye olarak bir çok avantajdan faydalanabilirsiniz. Yeni ürünlerden, ayrıcalıklardan, kampanyalardan öncelikle siz haberdar olursunuz. Size özel sunulacak kampanya, indirim kuponu, hediye çeki vb. ayrıcalıkları hesabınızdan takip edebilirsiniz. Hoş Geldin Kampanyası’ndan faydalanabilir, kayıtlı olduğunuz e-mail adresinize iletilecek 50 TL indirim kuponunu alışverişinizde kullanabilirsiniz. Tüm siparişlerinizden parapuan kazanabilir ve minimum sepet tutarı kısıtlaması olmadan dilediğinizce harcayabilirsiniz. Bilgilerinizi güncelleme, adres değiştirme, adres ekleme, fatura bilgisi güncelleme, sipariş takibi gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Dükkanium’a nasıl üye olabilirim?

 

Ana sayfada sağ üst kısımda yer alan “Üyelik” ikonuna gelerek “Üye Ol” seçeneğini seçin. Açılacak sayfada gerekli bilgilerin girişini eksiksiz olarak gerçekleştirdikten sonra “Hesap Oluştur” butonuna tıklayın. E-mail veya SMS ile gönderilecek bilgilendirme mesajlarının size iletilebilmesi için kayıt olduğunuz e-mail adresinizin ve cep telefonu numaranızın doğruluğundan emin olun.

 

Şifremi unuttum ne yapmalyım?

 

Ana sayfada sağ üst kısımda yer alan “Üyelik” ikonu aracılığıyla “Şifremi Unuttum” sekmesi tıkladığınızda açılacak sayfada dukkanium.com’a kayıtlı olan e-mail adresinizi ve güvenlik kodunun ilgili alanlara girişini gerçekleştirerek “Şifremi Sıfırla” butonunu tıklayın. E-mail adresinize gönderilen şifre değişikliği talebinizi onaylamak için linki tıklayarak şifre yenileme işleminizi tamamlayın. Eğer şifre sıfırlama e-maili tarafınıza ulaşmadıysa önemsiz/gereksiz/spam klasörlerini kontrol edin.

 

Üyelik bilgilerimi ve şifremi değiştirebilir miyim?

 

Üyelik bilgilerinize, üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım - Profilim” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizi değiştirmek için “Profilim” sekmesine tıkladıktan sonra açılan ekranda, şifrenizi değiştirmek için ise “Şifre” menüsünden şifre değişikliği işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

SERVİS / KURULUM

 

Ürün kurulumunu nasıl yaptırabilirim?

 

Satın aldığınız ürün elektronik, mobilya, beyaz eşya ve televizyon gibi kurulum gerektiren bir ürün ise kutusunun açılmaması ve kurulum için yetkili servisi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu tarz ürünlerde kutu yetkili servis tarafından açılarak kurulumu gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde ürününüzün garantisi geçersiz olacaktır. Küçük ev aletleri, telefon, bilgisayar, tablet, akıllı yaşam ürünleri gibi ürünler kurulum gerektirmemektedir ve kutu içeriğinde yer alan kullanma kılavuzundan yararlanabilirsiniz.

 

Satın aldığım ürünün garanti süresi ne kadardır?

 

Dükkanium’dan satın aldığınız ürünlerin mevzuat gereğince asgari 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Garanti süresi ürünlerin tarafınıza teslim tarihinden itibaren başlar.

 

Ürünüm arızalandığında ne yapmalıyım?

 

Garanti süresi içerisinde herhangi bir teknik sorun veya arıza ile karşılaşmanız durumunda ürünün yetkili servisi ile iletişime geçmelisiniz.